| Handle Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Color | Black, Silver |
| Is Dishwasher Safe | Yes |
| Item Shape | Rectangular |
| Material | Stainless Steel |
| Care Instructions | Dishwasher Safe |
| Item Condition | New |
| Type | Icing Spatula, Angled Cake Spatula 6", 8", and 10" |
| Formulation | Icing Spatula, Angled Cake Spatula 6", 8", and 10" |
| Department | Icing Spatula |
| Item Height | Icing Spatula, Angled Cake Spatula 6", 8", and 10" |
| Item Length | Icing Spatula, Angled Cake Spatula 6", 8", and 10" |
| Item Width | Icing Spatula, Angled Cake Spatula 6", 8", and 10" |
| Expiration Day | Depends from lot |
| Package Dimensions LxWxH | 15.43x1.93x1.93 Inches |
| Weight | 0.71 Pounds |
| Brand | Icing Spatula |
Check the listing for details. Espátula para glaseado, espátula angular para pasteles de 6", 8" y 10". Color: Black, Silver, Condition: New. Listed at 14.77 USD. Estas espátulas son fáciles de sostener y cómodas. APTAS PARA LAVAVAJILLAS: Las espátulas para glaseado tienen una superficie lisa. Fáciles de limpiar y aptas para la rejilla superior del lavavajillas.