| Diameter | 0.23mm |
|---|---|
| Fishing Type | Coarse Fishing |
| Length | 100m |
| Breaking Strain | 8lbs. |
| Material | Nylon |
| Colour | Clear |
| Line Type | Monofilament |
| Line Weight | 8lb |
| Line Length | 100 m |
| Brand | ESP |
Check the listing for details. ESP Zig & Floater Mono Clearance Pack: 8lb (100m) (3 packs). Color: Clear, Condition: New. Listed at 12.17 USD. 3 x 8lb (3.63kg).