| Number of Cups | 20 |
|---|---|
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Black |
| MPN | na |
| Item Depth | na |
| Bar Pressure | 20 bar |
| Bean/Coffee Capacity | na |
| Brand | xixubx |
| Type | Espresso Machine |
| Compatible Capsule/Pad System | na |
| Item Height | 11 in |
| Voltage | 120V-60Hz |
| Model | CM5200 |
| Type of Coffee Made | Cappuccino, Espresso |
| Features | Frother |
| Components Included | Water Tank, Drip Tray |
| Item Width | na |
| Power | 1350 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Espresso Machine 20 BAR Pump Temperature Control Compact Frother Bo Box New. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 48.00 USD. Make Your Favorite Espresso Coffee: XIXUBX semi automatic espresso machine is equipped with a powerful steam frother and instant heating system for fast extraction and silky milk foam. Professional 20bar Pressure System: 20bar pressure allows the coffee powder to be fully extracted, resulting in a more aromatic and rich aroma.