| Bar Pressure | 15 bar |
|---|---|
| Brand | VEVOR |
| Features | Built-in Grinder,Easy to Clean,Frother |
| Item Weight | 20.28 lbs / 9.2 kg |
| Model | Espresso Machine with Grinder |
| MPN | BZDYSKFJYMKAH5JSR |
| Power Source | Electrical |
| Type of Coffee Made | Cappuccino,Espresso,Espresso Macchiato,Latte Macchiato |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 120V 60Hz |
| Water Tank Capacity | 2.96qt / 2.8L |
| Item Model Number | CM5020B-UL |
| Product Dimensions | 13.5 x 13.7 x 16.2 in / 343 x 348 x 412 mm |
| 1 Cup Volume | 0.53-1.76oz (15-50ml) |
| 2 Cup Volume | 1.58-3.17oz (45-90ml) |
| UPC | 197988054849 |
Check the listing for details. VEVOR Espresso Machine with Grinder 15 Bar Semi Automatic Espresso Coffee Maker. Condition: New. Listed at 279.99 USD. Experience coffee perfection with VEVOR espresso coffee machine. Built-in Grinder & Customizable Grinding: Featuring a built-in grinder and a generous 200g coffee bean hopper, VEVOR espresso machine allows you to go from beans to espresso in just a few minutes.