| Color | Black |
|---|---|
| For | Aromatherapy |
| Year Manufactured | 2025 |
| Item Length | 10 in |
| Brand | Essential |
| Type | Essential Oil Carry |
| Unit Type | lb |
| Manufacturer Warranty | 10 Years |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 12 in |
| Container Type | purse, Organizer, Essential Oil Bag, Oil Business, Makeup Travel Bag, Jewelry Travel, Clear Pockets, Free Standing Organizer, Unique, Space Saver, Professal Display, Mutiuse Travel |
| Style | Contemporary |
| Features | Eco-Friendly, Spill Proof |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 2.6 oz |
| Item Width | 1 in |
Check the listing for details. Essential Oil Easel with Handle & Shoulder Strap - Holds 30+ Essential Oils. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 15.00 USD. PERFECT GIFT FOR ESSENTIAL OILERS! Unique easel for organizing makeup, jewelry, and essential oils. Two-sided to hold lots of accessories. Holds over 30 essential oil bottles - 5 ml and 15 ml. Briefcase handle and a removable shoulder strap for on-the-go.