| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Binding | Paperback |
| Weight | 0 lbs |
| Product Group | Book |
| IsTextBook | Yes |
| Number of Pages | 128 Pages |
| Publication Name | Essential Russian Grammar |
| Language | English |
| Publisher | Dover Publications, Incorporated |
| Subject | Russian |
| Publication Year | 1993 |
| Item Weight | 4.9 Oz |
| Type | Language Course |
| Author | Brian Kemple |
| Subject Area | Foreign Language Study |
| Item Length | 8 in |
| Series | Dover Language Guides Essential Grammar Ser. |
| Item Width | 5.4 in |
| Format | Trade Paperback |
Check the listing for details. Essential Russian Grammar by Kemple, Brian. Condition: Good. Listed at 5.07 USD. Essential Russian Grammar by Kemple, Brian Pages can have notes/highlighting. Spine may show signs of wear. ~ ThriftBooks: Read More, Spend Less