| Watts | 1875 W |
|---|---|
| Accessories | Concentrator |
| Weight | 1.52 lb |
| Hair type | All Hair Types |
| Power type | Corded Electric |
| Hair dryer type | Ionic Hair Dryers |
| Height | 9.6 in |
| Brand | Revlon |
| Type | Standard Hair Dryer |
| Features | Ionic |
| Color | Light Pink |
| Model | RV474WMT |
Check the listing for details. Essentials Frizz Control Ionic Hair Dryer, 1875 Watts, Light Pink. Color: Light Pink, Condition: New. Listed at 24.00 USD.