| Release Date | 03/16/2013 |
|---|---|
| Item Weight | 150g |
| Item Height | 40mm |
| Brand | Estes |
| Age Level | Children |
| Item Length | 248mm |
| Title | Estes-Cox Corp Estes Electron Beam Launch Controller |
| Dimensions | 24.89 x 10.16 x 4.06 cm; 150 Grams |
| Type | Scrapbooking Tools |
| MPN | E2220 |
| Item Width | 101mm |
| Material | Plastica |
| Color | Transparent |
| Size | Medium |
| UPC | 0047776022201 |
Check the listing for details. Estes-Cox Corp Estes Electron Beam Launch Controller. Color: Transparent, Condition: New. Listed at 35.75 USD. Age 10 and up. Requires four AA batteries (not included). Release Date: 03/16/2013. Made in USA. Suitable for art and craft projects. Color: Transparent. Material: Plastica. Item Width: 101mm.