| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Blade Length | 3.25" & 3.25" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | White |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 4.25" |
| Overall Length | 7.50" |
| MPN | 18-812WSB |
| Blade Types | Clip Point & Spey |
| Brand | Frost Cutlery |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Slip Joint |
| Model | Trapper |
| Number of Blades | 2 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | White Smooth Bone |
| UPC | 026615397663 |
Check the listing for details. FROST COLLECTABLES TRAPPER 18-812WSB. Color: White, Condition: New other (see details). Listed at 11.70 USD. 2 3 1/4" Stainless Steel Clip Point & Spey Blades. One flat fee for all orders regardless of quantity.