| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Brand | Frost Cutlery |
| Type | Pocket Knife |
| Blade Length | 3.87" |
| Color | Black |
| Model | EAGLE EYE III |
| Closed Length | 5.0" |
| Blade Edge | Partially Serrated |
| Overall Length | 8.87" |
| MPN | 15-109B |
| Country of Origin | China |
| Handle Material | Plastic |
| UPC | 026615063650 |
Check the listing for details. FROST CUTLERY EAGLE EYE III 15-109B Lock Blade. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 6.99 USD. We’re happy to accommodate you.