| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Blade Length | 3.25" |
| Color | Black |
| Closed Length | 4.75" |
| Blade Edge | Serrated |
| Overall Length | 8.0" |
| MPN | 15-235 |
| Brand | Frost Cutlery |
| Blade Type | Drop Point |
| Type | Folding Knife |
| Model | Road Runner |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Plastic |
Check the listing for details. FROST CUTLERY ROAD RUNNER 15-235. Color: Black, Condition: New other (see details). Listed at 5.00 USD. 3 1/4" STAINLESS STEEL HALF SERRATED BLADE. 4 3/4" CLOSED LOCK BACK.