| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Blade Length | 4.125" |
| Color | Black |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Overall Length | 8.50" |
| MPN | HK-1329-85 |
| Handle Length | 4.375" |
| Brand | Frost Cutlery |
| Blade Type | Dagger |
| Type | Tactical Knife |
| Model | Skull Dagger |
| Tang Style | Extended |
| Features | Sheath Included, Lanyard Hole |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Plastic |
| UPC | 026615254638 |
Check the listing for details. FROST CUTLERY SKULL DAGGER HK1329-85. Color: Black, Condition: New other (see details). Listed at 9.75 USD. 4 1/4" Stainless Steel Dagger Blade. One flat fee for all orders regardless of quantity.