| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Blade Material | Black Coated Stainless Steel |
| Blade Length | 3.75" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Black/Red |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 4.50" |
| Overall Length | 8.25" |
| MPN | 16-808R |
| Blade Types | Clip Point |
| Brand | Frost Cutlery |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Liner Lock |
| Model | Stonetech |
| Number of Blades | 1 |
| Features | Thumb Stud |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Aluminum |
Check the listing for details. FROST CUTLERY STONETECH 16-808R. Color: Black/Red, Condition: New other (see details). Listed at 6.00 USD. FROST CUTLERY STONETECH 16-808R4 1/2" Closed Red Aluminum Handle3 3/4" Black Coated Stainless Steel Clip Point BladeThumb Stud & Belt/Pocket ClipOne flat fee for all orders regardless of quantity. Combine items into one order by adding to cart.Visit my store for more knives at: https://www.ebay.com/str/kalispellknifesales