| MSRP | $ |
|---|---|
| Blade Material | German Stainless Steel |
| Blade Length | 3.00" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Black |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 3.50" |
| Overall Length | 6.50" |
| MPN | 14-545BSB |
| Blade Types | Long Clip Point |
| Brand | Frost Cutlery |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Slip Joint |
| Model | Toothpick |
| Number of Blades | 1 |
| Handle Material | Black Smooth Bone |
| Country of Origin | Pakistan |
| UPC | 026615828594 |
Check the listing for details. FROST CUTLERY TOOTHPICK 14-545BSB. Color: Black, Condition: New other (see details), Made in Pakistan. Listed at 7.80 USD. 3" German Stainless Steel Long Clip Point Blade. One flat fee for all orders regardless of quantity. Color Hue and Handle Pattern may vary from picture giving uniqueness to each knife.