| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Blade Length | 3.5" |
| Color | Silver/Red |
| Closed Length | 5" |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Overall Length | 8.50" |
| MPN | 18-027R |
| Brand | Frost Cutlery |
| Blade Type | Staight Blade |
| Type | Tactical Knife |
| Lock Type | Liner Lock |
| Model | Zeppelin Folder |
| Features | Thumb Stud, Belt/Pocket Clip, Lanyard Hole |
| Number of Blades | 1 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Stainless Steel |
| UPC | 026615255666 |
Check the listing for details. FROST CUTLERY ZEPPELIN FOLDER 18-027R. Color: Silver/Red, Condition: New. Listed at 5.60 USD. Thumb Stud, Lanyard Hole & Belt/Pocket Clip. 3 1/2" Stainless Steel Straight Blade.