| ❤️Features | US Local Warehouse, Fast Shipping |
|---|---|
| Please Note | Domestic shipment.Shipment within one working day |
| 📢Highlights🙌 | high performance🔥reliable quality🔥good stability |
| Tips~ | If you have any questions,please feel free to contact us!!! |
| Brand | Unbranded |
| Type | Frozen Drink Machine |
| Material | 304 Stainless Steel, ABS, PC, POM |
| Assembly Required | Yes |
| Control Type | Knob |
| Climate Type | ST |
| Protection Grade | Ⅰ |
| Display Type | LED |
| Modes | 5 |
| Ice Cream Preparation Time | 30–45 Minutes |
| Shaved Ice Preparation Time | 18–25 Minutes |
| Refrigerant Type | R290(Not Included) |
| Refrigerant Content | 30 g/0.07 lbs |
| Operating Noise | ≤65 dB |
| Voltage | 110-120 V, 60 Hz |
| Current | 0.9 A |
| Power | 185 W |
| Capacity | 1.8 L/0.48 Gal |
| Power Cord Length | 1.6 m/5.25 ft |
| Working Temperature | -12.2~-0.04℃/10.04~31.93℉ |
Check the listing for details. Frozen Drink Machine Set Shaved Ice Tool for Home with Self-Cleaning Function. Condition: New. Listed at 181.99 USD.