| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel, ABS, PC, POM |
| Color: | Clear, Beige |
| Style: | modem |
| Mounting Type: | Tabletop |
| Plug Type: | US Standard |
| Power Source: | Corded Electric |
| Motor Type: | All Copper Wire Motor |
| Assembly Required: | Yes |
| Control Type: | Knob |
| Climate Type: | ST |
| Protection Grade: | Ⅰ |
| Display Type: | LED |
| Modes: | 5(Ice Cream, Coffee, Fruit, Milk, Alcohol)+Self-cleaning |
| Ice Cream Preparation Time | 30–45 Minutes |
| Shaved Ice Preparation Time | 18–25 Minutes |
| Refrigerant Type: | R290(Not Included) |
| Refrigerant Content | 30g/0.07 lbs |
| Operating Noise: | ≤65 dB |
| Voltage: | 110-120V, 60Hz |
| Current: | 0.9A |
| Power: | 185W |
| Capacity: | 1.8L/0.48Gal |
| Power Cord Length: | 1.6m/5.25ft |
| Working Temperature: | -12.2~-0.04℃/10.04~31.93℉ |
| Gross Weight: | 10.5kg/23.15 lbs |
| Net Weight: | 9kg/19.84 lbs |
| Product Size: | 42.9*19*39.9cm/16.9*7.5*15.7in |
| Package Size: | 46.5*45*25.2cm/18.31*17.72*9.92 in |
Check the listing for details. Frozen Drink Machine,shaved Ince Machine With Self-cleaning Function Beige. Condition: New. Listed at 247.61 USD. Whether it’s icy coffee, refreshing juice, or creamy milkshakes you crave, one touch is all it takes to bring your favorite drinks to life. This frozen drink machine stands out for its exceptional design and versatility, making it an indispensable tool in any modern kitchen.