| Please Note | Shipment from local warehouse in the US |
|---|---|
| Feature 2 | FAST SHIPPING FROM US LOCAL WAREHOUSE! |
| Feature 1 | Stable characteristic, high reliability |
| Features | Long Service Life,Exquisite Appearance,High-quality |
| Note | Not Ship To Canarias |
| Voltage | 110V |
| Power | 200W |
| Material | 304 stainless steel |
| Blade diameter | 19 cm |
| Speed | 90 revolutions per minute |
| Slice thickness | 0-15mm |
| Section size | adjustable control |
| Power Type | Electric |
| Brand | Unbranded |
| Blade Size | 19cm Diameter |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
Check the listing for details. Frozen Meat Slicer Bread Mutton Food Cutting Machine Meat Chipper Kitchen Tool. Condition: New. Listed at 71.84 USD. Specification: Voltage: 110V Power: 200W Material: 304 stainless steel Blade diameter: 19 cm Speed: 90 revolutions per minute Slice thickness: 0-15mm Section size: adjustable control Features: 1. Stainless steel body design, durable, safe and environmentally friendly. 2. With convex design, the heat dissipation space is increased, multiple vents dissipate heat, and the heat is good. 3. The belt drive is wear-resistant, does not slip, and has good working stability. 4. The slice thickness is adjustable, the chips are smooth and smooth, and the working efficiency is high. Packing including: 1 * stainless steel slicer.