| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver, Black |
| Style | Modern and Minimalist |
| Cutting Methods | 5 Types |
| Product Size | 42*13*13cm/16.54*5.12*5.12in |
| Blade Width | 16.5cm/6.5in |
| Package Size | 42*17.5*7.5cm/16.54*6.89*2.95in |
| Gross Weight | 0.9kg/1.98lbs |
| Net Weight | 0.81kg/1.79lbs |
Check the listing for details. Fruit & Onion Cutter, Vegetable Slicer, Kitchen Multifunctional Vegetable Slicer. Color: Silver, Black, Condition: New. Listed at 13.54 USD. Specifications Material: Stainless Steel Color: Silver, Black Style: Modern and Minimalist Cutting Methods: 5 Types Product Size: 42*13*13cm/16.54*5.12*5.12in Blade Width: 16.5cm/6.5in Package Size: 42*17.5*7.5cm/16.54*6.89*2.95in Gross Weight: 0.9kg/1.98lbs Net Weight: 0.81kg/1.79lbs Package Included 1* Vegetable Slicer 1 Pair* Gloves 1* Brush 1* Safety Protection Shell 1* Manual .