| Please Note | Shipping from domestic warehouses in the United States |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Item Length | 21 in |
| Item Width | 13 in |
| Item Height | 6 in |
| Material | Stainless Steel, Acrylic |
| Color | Silver |
| Shape | Rectangular |
| Features | Reusable, With Lid |
| Capacity | 1.32 qt (Each Small Pan Capacity) |
| Type | Storage Container Set |
| Lid Type | Handle |
Check the listing for details. Fruit Pan Set 6 Small Pans Fruit Container With Lids And Water-filtering Gaskets. Color: Silver, Condition: New. Listed at 87.73 USD. Specification Material: Stainless Steel, Acrylic Process: Electrolysis, Polishing Color: Silver Mount Type: Countertop Assembly Required: Yes Shape: Rectangle Number of Large Pans: 1 Number of Small Pans: 6 Number of Stainless Steel Lids: 6 Number of Acrylic Lids: 6 Number of Water-filtering Gaskets: 6 Each Small Pan Capacity: 1.45L/1.32Qt Package Size: 60*40*21cm/23.62*15.75*8.27in Product Size: 53*33*15cm/21*13*6in Gross Weight: 5.5kg/12.13lbs Net Weight: 5.22kg/11.51lbs Package Included 1* Large Pan 6* Small Pans 6* Stainless Steel Lids 6* Acrylic Lids 6* Water-filtering Gaskets 1* Rod.