| VOL/Hz | 110V/50Hz |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Set Includes | Peeling Machine |
| Food Compatibility | Grape, Fruit |
| Item Length | 29 cm |
| Brand | Unbranded |
| Type | Peeler |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 300g |
| Model | IT-FVP-A5 |
| Features | Automatic, Easy Clean, Electric |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 4.4 kg |
| Item Width | 22 cm |
| Power | 1800W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Fruit Peeler Machine|Electric Peeler Machine|Grape|Cherry|Tomatoes Peeler. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 639.00 USD. Banana Cucumber Long Strip Cutter, Electric/Manual Slicer Adjustable Thickness. High Torque Coffee Grinder 7 Star Burr Mill-60 Precise Grind Setting. peeling smoothly and evenly without wasting a pulp.