| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Power Rating | 50 VA |
| Primary Voltage Rating (AC) | 208/240 V |
| Type | Power Transformer |
| Number of Phases | 3 |
| Primary Current Rating | 240 A |
| Secondary Voltage Rating (AC) | 240 V |
| Turns Ratio | 2:40 |
Check the listing for details.  Fry master Transformer 208-240V/24V 50 VA. Condition: New. Listed at 97.00 USD. Transformer 208 - 240 v /23 v 50 A