| Measurement | L200 x H100 mm |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Belt Sander |
| Vibration | 1.2 m/s2 |
| Air Inlet | 1/4 inch |
| Free Speed | 13000 rpm |
| HP(W) | 0.2 (150) |
| Hose I.D. Size | 6.5mm (1/4 inch ) |
| weights | 0.9KG |
| Exhaust Type | Rear |
| Sound Level | 81 dBA |
Check the listing for details. FS30 Pneumatic Mono Sanding Machine Reciprocating Scatter Sandpaper Machine. Condition: New. Listed at 94.07 USD. FS30 Pneumatic Mono Sand Sander Reciprocating Scatter Sandpaper Machine Polishing Machine Finger Type.