| Brand | FSA |
|---|---|
| Country of Origin | Taiwan |
| Part Type | Stem |
| Color | Black |
| Steerer Tube Diameter | 1 1/8 in |
| Clamp Diameter | 31.8 mm |
| Item Length | 110 mm |
| Stem Type | Threadless |
| Handlebar Clamp Diameter | 31.8 mm |
| Set Includes | Stem |
| Material | Carbon Fiber |
| Compatible Bike Type | Road Bike - Racing, Road Bike - Touring, Time Trial/Triathlon, Track Bike |
| MPN | 175-0318BKG |
| UPC | 400310062048 |
Check the listing for details. FSA K-Force Road Stem OS-99 Structural Integration 31.8 x +/-6° x 110mm. Color: Black, Condition: New, Made in Taiwan. Listed at 214.99 USD. We are always on the lookout for good quality products, new or gently used that we can bring to you at a fair price.