| Brand | TBvechi |
|---|---|
| Country of Origin | Unknown |
| *Feature* | *Stable characteristic*, *high reliability* |
| Feature 1 | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Features | Easy installation,Compact Design |
| Transportation does not include | canarias |
| Manufacturer Warranty | Yes |
| Fitment Type | Direct Replacement |
| Type | Fuel Gauge Interface |
| Material | Plastic |
| Product Size | 35* 20*16mm |
| Gross Weight | 0.1 kg |
| Color | Black |
| Universal Fitment | Yes |
| Item Weight | 0.05 kg |
| Item Length | 35 mm |
| Item Width | 20 mm |
| Item Height | 16 mm |
| Needle Color | As shown |
| Style | Vintage/Classic |
| Performance Part | No |
| Maximum Speedometer Value | See the description |
| Vintage Part | No |
Check the listing for details. Fuel Gauge Interface Module Ohm Range Converter Connect for Fuel Tank FM101. Color: Black, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 32.12 USD. Product Description: Material: plastic Product size (length * width * height): 35* 20*16mm Packing size: 12*9.5*2CM Gross weight: 0.1KG Net weight: 0.05kg The package includes: 1X fuel gauge interface Features: ★As the interface between the fuel transmitter and the meter, it can read any fuel transmitter and is suitable for any electricity meter. ★Accurately correct the unstable motion caused by OHM mismatch and fuel sloshing, and customize the calibration for empty, half-level and full. ★The fuel gauge is designed for specific ohm range. ★Different car and meter manufacturers use different ohm ranges to properly operate their meters. This can cause problems for people who update their vehicles with new gauges or new fuel tanks and fuel transmitters.