| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Maximum Amperage | 10 A |
| Items Included | Pump |
| Manufacturer Part Number | 20964304 |
| Terminal Type | Pin |
| Item Length | 6 cm |
| Placement on Vehicle | Left |
| Brand | GM |
| Type | Fuel Supply Control Module |
| Interchange Part Number | 13501024, 15213110, 20759945 |
| Manufacturer Warranty | 1 Month |
| OE/OEM Part Number | 20964304 |
| Item Height | N/A |
| Features | Easy Installation |
| Terminal Quantity | 18 |
| Country/Region of Manufacture | Mexico |
| Item Width | 6 cm |
Check the listing for details. Fuel Pump Driver Module Acadia Express Escalade CTS Impala Silverado Tahoe Yukon. Condition: New other (see details). Listed at 48.35 USD. Part Number: 20964304 Description: Fuel Pump Driver Module (Required Programming) Conditions: New Year fitment: Models: 2013 Buick Enclave 2014 Buick Enclave 2015 Cadillac CTS V8 376 6.2L (6162cc) 2014 Cadillac CTS V6 182 3.0L 2014 Cadillac CTS V6 217 3.6L (3564cc) 2014 Cadillac CTS V8 376 6.2L (6162cc) 2014 Cadillac CTS V8 378 6.2L (6200cc) 2014 Cadillac Escalade V8 376 6.2L (6162cc) wo/RPO Code JL1 2014 Cadillac Escalade ESV V8 376 6.2L (6162cc) wo/RPO Code JL1 2013 Cadillac CTS V6 182 3.0L 2013 Cadillac CTS V6 183 3.0L (2994cc) 2013 Cadillac CTS V6 217 3.6L (3564cc) 2013 Cadillac CTS V8 376 6.2L (6162cc) 2013 Cadillac CTS V8 378 6.2L (6200cc) 2013 Cadillac Escalade V8 364 6.0L (5967cc) wo/RPO Code JL1 2013 Cadillac Escalade V8 376 6.2L (6162cc) wo/RPO Code JL1 2013 Cadillac Escalade ESV V8 376 6.2L (6162cc) wo/RPO Code JL1 2013 Cadillac Escalade EXT V8 376 6.2L (6162cc) wo/RPO Code JL1 2013 Chevrolet Avalanche V8 325 5.3L (5328cc) wo/RPO Code JL1 2013 Chevrolet Cheyenne (Mexico) V8 325 5.3L (5328cc) wo/RPO Code JL1 2013 Chevrolet Express 1500 V8 325 5.3L (5328cc) 2014 Chevrolet Express 1500 V8 325 5.3L (5328cc) 2013 Chevrolet Express Pasajeros (Mexico) V8 325 5.3L (5328cc) 2014 Chevrolet Express Pasajeros (Mexico) V8 325 5.3L (5328cc) 2013 Chevrolet Impala 2014 Chevrolet Impala Limited 2015 Chevrolet Impala Limited 2016 Chevrolet Impala Limited 2013 Chevrolet Silverado 1500 V8 294 4.8L wo/RPO Code JL1 2013 Chevrolet Silverado 1500 V8 325 5.3L (5328cc) wo/RPO Code JL1 2013 Chevrolet Silverado 1500 V8 364 6.0L (5967cc) wo/RPO Code JL1 2013 Chevrolet Silverado 1500 V8 376 6.2L (6162cc) wo/RPO Code JL1 2013 Chevrolet Suburban 1500 V8 325 5.3L (5328cc) wo/RPO Code JL1 2013 Chevrolet Suburban 1500 V8 364 6.0L (5967cc) wo/RPO Code JL1 2014 Chevrolet Suburban (Mexico) V8 325 5.3L (5328cc) wo/RPO Code JL1 2014 Chevrolet Suburban 1500 V8 325 5.3L (5328cc) wo/RPO Code JL1 2013 Chevrolet Tahoe V8 325 5.3L (5328cc) wo/RPO Code JL1 2013 Chevrolet Tahoe V8 364 6.0L (5967cc) wo/RPO Code JL1 2014 Chevrolet Tahoe V8 325 5.3L (5328cc) wo/RPO Code JL1 2013 Chevrolet Traverse 2014 Chevrolet Traverse 2013 GMC Acadia 2014 GMC Acadia 2013 GMC Savana 1500 V8 325 5.3L (5328cc) 2014 GMC Savana 1500 V8 325 5.3L (5328cc) 2013 GMC Sierra (Mexico) V8 325 5.3L (5328cc) wo/RPO Code JL1 2014 GMC Yukon V8 325 5.3L (5328cc) wo/RPO Code JL1 2014 GMC Yukon V8 376 6.2L (6162cc) wo/RPO Code JL1 2014 GMC Yukon XL 1500 V8 325 5.3L (5328cc) wo/RPO Code JL1 2014 GMC Yukon XL 1500 V8 376 6.2L (6162cc) wo/RPO Code JL1