| Brand | Caltric |
|---|---|
| OE/OEM Part Number | 49040-0003 |
| Compatible Make | Kawasaki |
| Compatible Model | For Kawasaki ZX600E ZZR600 2002-2005 |
| Fuel Type | Gazoline |
| Type | Fuel Pump |
| Fuel Pump Drive Type | Electrical |
| Voltage | 12V |
| Machine Type | Motorcycle |
| Flow Rate | 50-60 LPH |
| Pressure | 1-2PSI |
| Material | Metal |
| Item Length | 44.5 mm |
| Item Width | 44.5 mm |
| Item Height | 110 mm |
| Items Included | 1 x Fuel Pump / 1 x Filter |
| Item Weight | 13 oz |
| Manufacturer Part Number | PP114+FF102 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Fuel Pump & Filter for Kawasaki ZX600E ZZR600 2002-2005. Condition: New. Listed at 28.00 USD. ZX600E ZZR600 2002-2005. FUEL PUMP AND FILTER. For Kawasaki Models 1x Fuel Pump.