| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | M MATI |
| Manufacturer Part Number | 37080-HN8-000 |
| Compatible Make | Honda |
| OE/OEM Part Number | 37080-HN8-000, 37080HN8000 |
| Material | Plastic |
| Item Width | 50.3 mm |
| Universal Fitment | No |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Performance Part | No |
| Vintage Part | No |
| Item Height | 62.2 mm |
| Item Length | 231 mm |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Interchange Part Number | 37080-HN8-000, 37080HN8000 |
| Item Weight | 2.1 oz |
| Superseded Part Number | 37080-HN8-000, 37080HN8000 |
| Type | Sensor |
Check the listing for details. Fuel Sending Unit Float For Honda Rincon 650 TRX650FA 4x4 2003-2005. Condition: New, Made in China. Listed at 20.99 USD. Rincon 650 TRX650FA 2003-2005. Rincon 680 TRX680FA 2006-2023. Fuel Tank Sensding Unit x1. Fit for Honda ATV.