| Unit Type | Unit |
|---|---|
| Charger Included | Yes |
| Unit Quantity | 1 |
| UPC | 0074101036374 |
| Digital Zoom | 2x |
| Screen Size | 3.0" |
| Color | Black |
| MPN | XP135 |
| Item Length | 5.70 in |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Brand | Fujifilm |
| Series | Fujifilm FinePix XP Series |
| Type | Action |
| Maximum Resolution | 16.4 MP |
| Item Height | 2.10 in |
| Model | XP135 |
| Connectivity | USB, HDMI, mini-HDMI |
| Optical Zoom | 5x |
| Features | Face Detection, Bluetooth, Built-in Flash, Waterproof, Built-in Wi-Fi, Dustproof, Audio Recording, Freezeproof, Auto Power Save, Wi-Fi Ready, Red-Eye Reduction, CMOS Sensor, Shock Resistant, Auto Focus, 1080p HD Video Recording, Noise Reduction, Date/Time Stamp, Image Stabilization |
| Item Width | 5.50 in |
| Item Weight | 1 lb. |
Check the listing for details. FUJI FINEPIX XP135 RUGGED WATERPROOF DIGITAL CAMERA-BLACK. Color: Black, Condition: New. Listed at 286.00 USD. Film your ocean adventures with this Fuji FinePix digital. image quality below the surface. This rugged Fuji. Chemical Burn in as little as 2 hours. Keep new and used. Includes landscape, portrait mode, night mode, action.