| Red Eye Reduction | Yes |
|---|---|
| Depth | 3cm |
| Colour | Silver |
| Battery Form Factor | Standard Form Factor |
| Light Sensitivity | Iso 800, Iso Auto, Iso 400, Iso 200, Iso 100 |
| Unit Type | Unit |
| Sensor Size | 1/2.5in |
| Display Size | 2.5in |
| Sensor Type | Ccd |
| Still Image Format | Jpeg |
| Microphone Operation Mode | Mono |
| Features | Built-in Flash |
| Height | 6cm |
| Width | 9.3cm |
| Display Rotation | Built-In |
| Maximum Aperture | f/2.8 |
| Shooting Programs | Flower, Portrait Mode, Landscape, Snow, Night Mode, Anti-Blur, Baby, Natural Light, Text, Sunset, Beach, Sports Mode, Party/Indoor, Museum, Fireworks |
| Digital Video Format | Avi |
| Screen Size | 2.5in |
| Light Sensitivity Max | 800 |
| Sensor Resolution | 8.1MP |
| Brand | Fujifilm |
| Type | Compact |
| EAN | 0172015898696 |
| Camera Type | Compact |
| Maximum Resolution | 8.1MP |
| Viewfinder Type | None |
| Model | A850 |
| Connectivity | USB |
| Charger Included | No |
| Supported Flash Memory | Sd Memory Card, Sdhc Memory Card |
| Country of Origin | China |
| Flash Type | Built-In Flash |
Check the listing for details. Fujifilm A850 8.1MP Digital Camera Tested Working Good Condition. Color: Silver, Width: 9.3cm, Condition: Used, Made in China. Listed at 49.95 USD. It features a CCD sensor with a resolution of 8.1MP and a maximum aperture of f/2.8.