| Maximum Aperture | f/2.8 |
|---|---|
| Digital Zoom | 4.1x |
| Screen Size | 1.5 in |
| Device Charging Range | 0-1 |
| Item Length | 113 x 76 x 75 mm |
| Battery Type | AA |
| Colour | Black |
| Brand | Fujifilm |
| Series | Fujifilm FinePix S Series |
| Type | Compact |
| Maximum Resolution | 4.0 MP |
| Item Height | 113 x 76 x 75 mm |
| Model | Fujifilm Finepix S550 |
| Optical Zoom | 10x |
| Connectivity | USB |
| Features | Auto Focus, Built-in Flash |
| Charger Included | No |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 400g |
| Item Width | 113 x 76 x 75 mm |
Check the listing for details. Fujifilm Finepix S550 Black Compact Digital Camera TESTED & WORKING!. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 42.20 USD. GOOD – TESTED & WORKING. LCD screen is clear and fully functional.