| Maximum Aperture | f/5 |
|---|---|
| Digital Zoom | 2x |
| Screen Size | 3 in |
| Color | Blue |
| MPN | FX-XP140SB |
| Item Length | 1 in |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Brand | Fujifilm |
| Series | Fujifilm FinePix XP Series |
| Type | Compact |
| Unit Type | Unit |
| Maximum Resolution | 16.4 MP |
| Item Height | 2.7 in |
| Model | Fujifilm FinePix XP140 |
| Connectivity | USB |
| Optical Zoom | 5x |
| Features | Wi-Fi, Waterproof, Marine/Waterproof, Water-Resistant |
| Item Width | 4.3 in |
| Item Weight | 7 lb. |
| Country of Origin | Japan |
Check the listing for details. Fujifilm FinePix XP140 Digital Camera Waterproof - Card Error. Color: Blue, Condition: For parts or not working, Made in Japan. Listed at 59.99 USD. Screen shows "Card Error" when powered on! I am unsure how to fix this error, therefore, the unit is being sold for parts.