| Brand | Fujifilm |
|---|---|
| Color | black |
| Customer Reviews | 4.9/5 |
| Features | Built In Flash |
| Film Color | colored |
| Film Format | 35mm |
| ISO Range | ISO 400 |
| Included Components | Camera Body Only |
| Item Weight | 90 Grams |
| Light Sensitivity | ISO 400 |
| Maximum Shutter Speed | 1/140 Seconds |
| Min Shutter Speed | 1/140 Seconds |
| Model Name | QuickSnap FLASH |
| Special Feature | Built In Flash |
| Viewfinder | LCD screen |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Built-In Media | Camera Body Only |
| Compatible Devices | Most 35mm film cameras |
| Exposure Control | Automatic |
| File Format | 35mm film negative |
| Film Color Type | colored |
| Film Format Type | 35mm |
| Image stabilization | False |
| Item Dimensions | 1.34 x 4.53 x 2.13 inches |
| Item dimensions L x W x H | 1.34 x 4.53 x 2.13 inches |
| Manufacturer | Fujifilm |
| Media Type | ProductImage |
| Minimum Shutter Speed | 1/140 Seconds |
| Shooting Modes | Automatic |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Warranty Description | Limited Manufacturer |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Fujifilm QuickSnap Flash 400 One-Time-Use Camera - 27 Exposures. Color: black, Condition: New, Made in United States. Listed at 36.25 USD. Pre-loaded with ISO 400 speed film with 27 exposures. Built-in 10’ flash range and a continuous flash switch. We're happy to help.24/7 live chat available.