| Brand | Fujinon |
|---|---|
| MPN | HF35A-2M1 |
| Type | Fixed Focal Length Lens |
| Focal Length | 35mm |
| Mount Type | C-Mount |
| Maximum Aperture | f/1.6 |
| Minimum Aperture | f/16 |
| Image Format | 2/3" |
| Resolution | 2 Megapixel |
| Focus Type | Manual |
| Iris Control | Manual |
| Optical Format | 2/3 inch |
| Angle of View | Approximately 20.4° |
| Compatible Sensor Size | 2/3" |
| Lens Construction | Fixed |
| Product Type | Machine Vision Lens |
| Application | Machine Vision, Industrial Imaging |
Check the listing for details. Fujinon HF35A-2M1 Lens w/ Camera. Condition: Used. Listed at 63.74 USD. Fujinon HF35A-2M1 Lens w/ CCD Camera.