| Supported Scanning Sizes | A4 (210 x 297 mm) |
|---|---|
| Memory | 16 MB |
| Fujitsu fi7160 | Scanner |
| Item Length | 6.7 in |
| Supported Paper Size | A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm) |
| Unit Type | Unit |
| Technology | LED |
| Maximum Resolution | 600 x 600 DPI |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 6.4 in |
| Image Sensor | CCD |
| Features | Duplex, Scanner |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | Singapore |
| Item Width | 11.8 in |
| Product Line | Fujitsu DL |
| UPC | 0097564309229 |
| Brand | Fujitsu |
| Type | Sheetfed Scanner |
| Grayscale Depth | 8 Bit |
| Color Depth | 24 Bit |
| Model | PA03670-B065 |
| Connectivity | USB 3.0 |
| MPN | PA03670B065 |
| Scanning Resolution | 600x600 DPI |
Check the listing for details. Fujitsu fi-7160 Color Duplex Scanner Bundle 🛡️ eBay Refurbished [VG]. Condition: Very Good - Refurbished, Made in Singapore. Listed at 329.97 USD. Scanner Type: Dual Color CCD (Duplex scanning). The item shows minimal wear and is backed by a one year warranty. Drivers/Software: PaperStream IP (TWAIN/ISIS), PaperStream Capture. Paper Handling: Max 216 x 355.6 mm (8.5 x 14 in.).