| Supported Scanning Sizes | A4 (210 x 297 mm) |
|---|---|
| Grayscale Depth | 8 Bit |
| Color Depth | 24 Bit |
| Memory | 16 MB |
| MPN | PA03670B051 |
| Item Length | 6.7 in |
| Supported Paper Size | A4 (210 x 297 mm) |
| Brand | Fujitsu |
| Type | Sheetfed Scanner |
| Unit Type | Unit |
| Technology | LED |
| Maximum Resolution | 600 x 600 DPI |
| Item Height | 6.4 in |
| Image Sensor | CCD |
| Model | FI-7160 |
| Connectivity | USB 3.0 |
| Features | Scanner |
| Scanning Resolution | 600x600 DPI |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 11.8 in |
| Product Line | Fujitsu DL |
| UPC | 0042111663972 |
Check the listing for details. Fujitsu FI-7160 DL Sheetfed Scanner - PA03670-B055. Condition: Used, Made in China. Listed at 141.09 USD. It utilizes LED technology and a CCD image sensor for precise scanning results.