| Grayscale Depth | 8 Bit |
|---|---|
| Color Depth | 24 Bit |
| Memory | 16 MB |
| MPN | PA03670-B085, PA03670B085 |
| Item Length | 6.7 in |
| Brand | Fujitsu |
| Type | Pass-Through Scanner |
| Unit Type | Unit |
| Maximum Resolution | 600 x 600 DPI |
| Image Sensor | CCD |
| Item Height | 6.4 in |
| Model | Fujitsu fi-7160 |
| Connectivity | USB 1.0/1.1, USB 2.0, USB 3.0 |
| Features | Duplex, Portable, Scanner |
| Scanning Resolution | 600x600 DPI |
| Item Width | 11.8 in |
| Product Line | Fujitsu fi |
| UPC | 0097564308093 |
Check the listing for details. Fujitsu fi-7160 Document & Image Duplex Scanner w/ Power Supply & USB (Grade A). Condition: Used. Listed at 299.99 USD. Every single scanner has been professionally tested and prepared to ensure it is in excellent working condition. The scanner glass inside each machine is free of cracks and the USB port is fully intact.