| Supported Scanning Sizes | A4 (210 x 297 mm) |
|---|---|
| Grayscale Depth | 8 Bit |
| Color Depth | 24 Bit |
| Memory | 16 MB |
| MPN | PA03670-B055, PA03670B085, FI-7160, PA03670-B085 |
| Item Length | 6.7 in |
| Supported Paper Size | A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), B5 (176 x 250 mm) |
| Brand | Fujitsu |
| Type | Desktop Scanner |
| Unit Type | Unit |
| Technology | LED |
| Maximum Resolution | 600 x 600 DPI |
| Image Sensor | CCD |
| Item Height | 6.4 in |
| Model | Fujitsu fi-7160 |
| Connectivity | USB 3.0 |
| Features | Duplex, Scanner |
| Scanning Resolution | 600x600 DPI |
| Country of Origin | Singapore |
| Item Width | 11.8 in |
| Product Line | Fujitsu DL |
Check the listing for details. Fujitsu FI-7160 Document Scanner NO Power Adapter included. Condition: Used, Made in Singapore. Listed at 139.00 USD. We will work with you to make it right.