| Country of Origin | Japan |
|---|---|
| UPC | 0097564309809 |
| Supported Scanning Sizes | A5 (148 x 210 mm), A3+ (329 x 423 mm), A3 (297 x 420 mm), B5 (176 x 250 mm), B6 (125 x 176 mm), A7 (74 x 105 mm), A4 (210 x 297 mm), A2 (420 x 594 mm), A6 (105 x 148 mm) |
| Grayscale Depth | 8 Bit |
| Color Depth | 24 Bit |
| MPN | PA03810-B055 |
| Item Length | 6.4 in |
| Supported Paper Size | A5 (148 x 210 mm), A3 (297 x 420 mm), B5 (176 x 250 mm), B6 (125 x 176 mm), A4 (210 x 297 mm), A6 (105 x 148 mm) |
| Brand | Fujitsu |
| Type | Document Scanner |
| Maximum Resolution | 1200 x 1200 DPI |
| Item Height | 6.7 in |
| Image Sensor | Contact Image Sensor (CIS) |
| Model | fi-8170 |
| Connectivity | USB 3.0 |
| Scanning Resolution | 1200x1200 DPI |
| Features | Scanner, Portable, Networkable, Fax, Duplex |
| Item Width | 11.8 in |
Check the listing for details. Fujitsu fi-8170 Document Scanner - PA03810-B055. Condition: Open box, Made in Japan. Listed at 539.99 USD.