| Supported Scanning Sizes | A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm) |
|---|---|
| Grayscale Depth | 8 Bit |
| Color Depth | 24 Bit |
| Memory | 16 MB |
| MPN | PA03810-B055 |
| Item Length | 6.7 in |
| Supported Paper Size | A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), A6 (105 x 148 mm), B5 (176 x 250 mm) |
| Brand | Fujitsu |
| Type | Desktop Scanner |
| Unit Type | Unit |
| Technology | Laser |
| Maximum Resolution | 600 x 600 DPI |
| Image Sensor | Contact Image Sensor (CIS) |
| Model | Fujitsu fi-8170 |
| Connectivity | USB 2.0, USB 3.0 |
| Features | Duplex, Scanner |
| Scanning Resolution | 600x600 DPI |
| Item Width | 11.8 in |
Check the listing for details. Fujitsu fi-8170 High-Speed Duplex Document Scanner PA03810-B055 USB T5-C2. Condition: Used. Listed at 380.00 USD. Duplex color scanning in one pass. Fujitsu fi-8170 scanner (No software disc — download from manufacturer). TEST RESULTS THIS DEVICE POWERS ON AND FUNCTIONS AS INTENDED. SCANNER SHOWS5,936 PAGES SCANNED.