| Color | A |
|---|---|
| weight | 1.5kg |
| Send tin content | 0 ~ 123mm |
| Send tin speed | 14 ~ 35mm / s |
| Tin wire diameter | 0.6 / 0.65 / 0.8 / 1.0 / 1.2 / 1.6 |
| Certification | EPA,FCC,RoHS,TGA |
| Brand | Unbranded |
| Type | automatic tin machine |
| Power consumption | 5W |
| Send tin time | 0 ~ 3.5s |
| Voltage | 220V |
| Model | BK373 |
| Back to the amount of tin | adjustable |
| Motor power | DC 24V 3.2W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Full Automatic BK373 Tin Machine Automatic Tin Wire Machine Solder Wire Feeder. Color: A, Condition: New, Made in China. Listed at 223.84 USD. Automatic tin feeding system: BK373. 5W Automatic Tin Feeder Full automatic tin machine Automatic Tin Wire Machine Solder Wire Feeder Suitable for Soldering Iron. Send tin speed: 14 ~ 35mm / s. Send tin content: 0 ~ 123mm.