| Dimensions | 215 * 107 * 110mm |
|---|---|
| Send tin content | 0 ~ 123mm |
| Send tin speed | 14 ~ 35mm / s |
| Model Number | BK373 |
| Tin wire diameter | 0.6 / 0.65 / 0.8 / 1.0 / 1.2 / 1.6 |
| Brand | Unbranded |
| Power consumption | 5W |
| Send tin time | 0 ~ 3.5s |
| Voltage | 220V |
| Back to the amount of tin | adjustable |
| is_customized | No |
| Motor power | DC 24V 3.2W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Full automatic tin machine automatic tin wire machine solder wire feeder 220V. Condition: New, Made in China. Listed at 150.17 USD.