| Headboard Height | 31.89in |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Item Length | 86.22in |
| Additional Parts Required | No |
| Mattress Included | No |
| Footboard Height | 11.42in |
| Compatible Mattress Size | Full |
| Brand | Unbranded |
| Department | Adults |
| Type | Bed Frame |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 43in |
| Frame Material | Metal |
| Style | Contemporary/Modern |
| Personalized | Yes |
| Features | Adjustable Base, Adjustable Bed, Assembly Instructions, Hardware & Tools Included |
| Room | Bedroom |
| Finish | Metallic |
| Item Width | 20.07in |
| Item Weight | 99.2lb |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| UPC | 738265248263 |
Check the listing for details. Full Bed Frame - Ergonomic Headboard, Outlets, LED, Storage (Noise-Free). Color: White, Condition: New. Listed at 323.90 USD.