| Massage Functions | Zero Gravity |
|---|---|
| Color | Black |
| Item Length | 48 |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Recliner |
| Care Instructions | Easy Care |
| Seat Depth | 15.5 in |
| Assembly Required | Yes |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 40 |
| Maximum Height | 40 in |
| Theme | Classic |
| Item Width | 29 |
| Item Weight | 115 |
| Country of Origin | China |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Armrest Height | 26 in |
Check the listing for details. Full Body Massage Chair Recliner, 8-Roller Fixed-Point Massage, Zero Gravity wit. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 599.00 USD. The massaging chair can be tilted back to 165°, evenly distributing the body‘s centre of gravity to reduce pressure on the spine and heart. Treat yourself to the chair and experience a rest without a burden.