| Color | internal wiring 27.5 |
|---|---|
| Compatible Brand | Shimano |
| Wheel Size | 27.5 in / 29in |
| Suspension Travel | 120 mm |
| Custom Bundle | No |
| Material | Aluminum, Aluminum Alloy, Magnesium, Alloy |
| Set Includes | Frame, Fork & Extras, Frame and Fork, Fork |
| Steerer Tube Diameter | Straight |
| Brand | Unbranded |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Suspension Type | Lockout |
| Fork Type | Suspension |
| Compatible Bike Type | Beach Bike, BMX Bike, BMX Bike - Flatland, City Bike, Cyclocross Bike, Downhill Bike, Electric Bike, Fat Bike, Folding Bike, Freeride Bike, Gravel Bike, Hardtail Bike, Hybrid Bike, Mountain Bike, Racing Bike, Road Bike, Track Bike, Trekking Bike |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Number of Items | 1 |
| Item Width | 100mm |
| Part Type | Fork |
Check the listing for details. Full Carbon MTB Bicycle Boost Thru Axle Vertebra Rigid Front Fork 27.5/29inch. Color: internal wiring 27.5, Condition: New. Listed at 184.11 USD. · Steerer Tube Length:300mm. · Quantity:1PC MTB Fork. · Thru Axle:15 110 mm. · Material : T800 Carbon. · Bike Type:Mountain Bikes. · Fit for wheel : 27.5 ER/29 ER. · model:M40-110 15. · Weight : 566±50 G (ThruAxle) 45±5 G.