| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Country/Region of Manufacture | China |
| MPN | MHS-5200A-6MHZ |
| Brand | Q-BAIHE |
| frequency range: | 0Hz~6MHz |
| TTL digital signal wave: | 0Hz~6MHz |
| Waveform length: | 2048 points |
| Sampling rate: | 200MSa/s |
| Waveform amplitude resolution: | 12bits |
| Minimum frequency resolution: | 10mHz |
| Output impedance: | 50Ω ± 10% |
| Number of channels: | 2 |
| Bandwidth: | 0~100KHz |
Check the listing for details. Full CNC Dual Channel DDS Function Arbitrary Wave Signal Generator Pulse Signal. Condition: New. Listed at 76.36 USD. 无标题文档 Title: Full CNC Dual Channel DDS Function Arbitrary Wave Signal Generator TTL digital signal wave: 0Hz~6MHz Waveform length: 2048 points Sampling rate: 200MSa/s Output impedance: 50Ω ± 10% Waveform amplitude resolution: 12bits Minimum frequency resolution: 10mHz Output impedance: 50Ω ± 10% Number of channels: 2 Bandwidth: 0~100KHz Output signal: -20V-20V Output current: 1A (max) Power: DC 5V Size: 180 × 190 × 71mm Weight: 550g Instrument Characteristics: 1. Direct digital synthesis (DDS) technology, FPGA design, ultra-low power consumption; 2. Dual-channel output, capable of synchronous operation, adjustable phase difference; 3. Linear sweep and logarithmic sweep up to 999 seconds Frequency function; 4. Basic function waveforms such as sine wave, triangle wave, square wave, rising sawtooth wave, falling sawtooth wave and pulse wave with adjustable duty cycle, and 16 sets of user-defined arbitrary waves. Package: Host: Dual Channel DDS Signal Generator*1 Accessories: Power Adapter*1 USB cable*1 Signal connection cable*2 User Manual (pdf version)*1 On Jan-09-19 at 01:17:22 PST, seller added the following information: