| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Product Name | pneumatic multifunctional stapler |
| Product power | 40W |
| Material | Steel |
| Working voltage | 110-220V |
| Work progress | 300 revolutions per minute |
| Paper thickness | 1-20mm |
| Number of installation pins | 100pcs |
| Spacing | Freely adjustable, maximum 30cm, minimum 2.5cm |
| Product weight | 8kg |
| Uses | packaging, printing, hardware, electrical appliances |
| Product specification | 360x218x105mm |
Check the listing for details. Full Dual Head Smart Pneumatic Stapler Electric Smart Stapler Convenience. Condition: New. Listed at 309.25 USD. Pneumatic stapler large heavy-duty thickening province universal multi-function induction two head automatic pneumatic binding machine. RAPID & 24HOUR OPERAT, the pneumatic stapler can operate for 24 hours, the binding speed can reach 300 nail per minute.