| * Feature2 | Durable Material |
|---|---|
| 1.Feature | Convenient Use |
| Manufacturer Warranty | Yes |
| Feature 2 | Special Fashion Design |
| Features | Compact Design,Unique Appearance,high reliability |
| 1* Feature | Reliable quality |
| Feature | great seller! A++++++ |
| Brand | Unbranded |
| Feature1 | Local Warehouse!Fast Shipping! |
| 2.Feature | Fast shipping |
| *Features | Long service life |
| OE/OEM Part Number | GM2503442,84152651 |
| Type | Headlight Assembly |
| Voltage | 12 V |
| Current | 3000A |
| Light Source Power | 12W |
| Lens Color | Clear |
| Housing Color | Chrome |
| Placement on Vehicle | Front, Right |
| Material | Plastic |
| Light Source Type | Halogen |
| High Beam Bulb | LED(Included) |
| Low Beam Bulb | LED(Included) |
| Turn Signal Type: | T20 (Included) |
| Side Marker Lamp Bulb | Not Included |
| LED Daytime Running Light | Yes |
| Assembly Method | Closed |
| Way of Use | Direct Replacement |
Check the listing for details. [FULL LED] For 2019-2020 Buick Envision Passenger Side Headlight Assembly RH. Condition: New. Listed at 188.20 USD. [Halogen] For 2016-2018 Buick Envision Right Headlamp with BULB (LED DRL) RH. Applicable Models: 2016-2018 Buick Envision. Good Compatibility: This product is a customized product, specially customized for the 2016-2018 Buick Envision.