| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Unit Type | Unit |
| UPC | 097564308659 |
| Features | Scanner |
| Country/Region of Manufacture | Singapore |
| Supported Scanning Sizes | A4 (210 x 297 mm) |
| MPN | PA03670-B085 |
| Item Length | 6.7 in |
| Item Height | 6.4 in |
| Item Width | 11.8 in |
| Brand | Fujitsu |
| Image Sensor | CCD |
| Connectivity | USB 1.0/1.1 |
| Scanning Resolution | 600x600 DPI |
| Grayscale Depth | 8 Bit |
| Color Depth | 24 Bit |
| Type | Desktop Scanner |
| Maximum Resolution | 600 x 600 DPI |
| Model | Fujitsu fi-7160 |
| MPN | PA03670B085 |
Check the listing for details. Full package in Box / ZERO Count/ Fujitsu fi-7160 Document Scanner(Display Unit). Condition: Open box. Listed at 799.00 USD. New in Box / ZERO Count/ Fujitsu fi-7160 Desktop Scanner - - Floor Display Unit- Floor Display Unit - shown some sign of wear , but scan count speak for itself - NEW unit.- OEM AC adapter.- 3.0 USB- DVD setup driver.- Carrying Sheet- Manual.- Extra roller rubber. (Stock photo, may receive similar cosmetic wear unit) *