| Size | Full Size |
|---|---|
| Material | Wood+ Metal |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension 1 | Full: 81.50"L x 53.90"W x 39.00"H |
| Dimension 2 | Queen: 86.60"L x 60.20"W x 39.00"H |
| Dimension 3 | King: 86.60"L x 75.98"W x 39.00"H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Full Size, Queen Size, King Size |
| Frame Material | Metal |
| Type | Platform Bed |
| Features | Easy To Assemble, Platform Bed, With LED Lights And USB Port, Headboard With Storage |
| Color | Brown+Black |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 39.00 in/ 39.00 in/ 39.00 in |
| Item Length | 81.50 in/ 86.60 in/ 86.60 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 2 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Width | 53.90 in/ 60.20 in/ 75.98 in |
| Mattress Type | Not Included |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Weight | 72.60 lbs/79.20 lbs/ 88.00 lbs |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not included |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Full/Queen/King Size LED Bed Frame Metal Platform Bed w/ Charging Station. Color: Brown+Black, Condition: New. Listed at 279.85 USD. Weight Limit: 600 LBS. Product Features.